Zoom

Český pohár v trialu #1

9. 5. 2015 Děčín, parkoviště pod Tyršovým mostem - levý břeh Labe

Fotogalerie  Výsledky  Zpráva ÚAMK - V Děčíně zářili Kolář a Herka z ÚAMK klubů

První Český pohár v trialu se uskutečnil Děčíně. Bylo krásně slunečno a tak závodníci kategorií elite 20, elite26, expert a hobby měli svých 6 sekcí po dvou kolech za sebou ani nemrkli. Počasí ovšem nevydrželo věčně. Když odstartovalo filnále elity, začalo pršet a všichni se běželi schovat pod Tyršův most, který jim ovšem moc nepomohl. Kdo nebyl promoklý, byl zmrzlý a kdo byl chytrý zůstal v autě :D

Sekce byly převážně z palet a cívek, sem tam se tak objevila nějaká ta pneumatika. Přírodní část byla vytvořena v náspu řeky Labe. Takřka každý jezdec si přišel na své. Skoky, přeskoky, výskoky a možnost se při zaváhání vykoupat ve vodách Labe :).

Na Vaška Koláře nepomohlo ani zastrašení (i když trochu pobledl), že první místo vyhrává let po laně nad Labem z rozhledny Pastýřská stěna do děčínského zámku. Jel si zase svojí pohodičku a vyhrál. Za ním naši dva jezdci - druhý Vojta Křiva a třetí Martin Štěpánek. Oba jeli velilce dobře a bylo vidět že oni umí :D

David Herka ovládl elitu 26. O druhé místo se poprali Peťa Jeřicha a Michal Budský a jelikož finále zajeli za stejný počet trestných bodů, rozhodovala kvalifikace. Michal získal stříbrnou a Peťa bronzovou příčku.

Experty vyhrál Marek Pochtiol za ním Adam Kosík a Mája Křivová.  V hobby kategorii se objevili pouze dva jezdci. Vyhrál Šrůt Pavel, druhé místo si odvezl domů Konečný Radek.

Nasmolila: Mája :D

Plakát >>

Zoom

#1 MČR Kníničky

25. 4. 2015

První závod MČR v biketrialu je za námi a je nutné podotknout, že Brňáci opět nezklamali. Tentokrát se pod vedením Jirky Damborského a ve spolupráci s jezdci podařilo nastavit obtížnost tratí trochu víc, než jsme byli na první závod v sezoně zvyklí. Sekce byly zajímavé a náročné, jak pro ty nejzdatnější tak po ty začínající. Startovku se 101 jezdci bude asi každý další závod jen stěží překonávat. Velká účast těch nejlepších jezdců ze Slovenska tak umocnila dojem, že jsme se vrátili v čase a účastnili se mistrovství Československa.

Přečíst celý článek >>

Zoom

OPEN trial No. 1 - rádi píšem REPORTY!

První volný závod Open trial je za námi. Pojali jsme ho jako jakousi přípravu na blížící se sezonu cyklotrialu pod ČSC. Hlavním smyslem tohoto závodu bylo seznámit jezdce s pravidly, proškolit rozhodčí a dát možnost kvalitního tréninku všem. Od eliťáků až po ty nejmenší. Co se týká sekcí pro mládež, tak ty perfektně připravil Petr Mokrý a Vojta Křiva. Velké vymysleli Jirka a Martin Štěpánkovi. Sekce měly být protentokrát jednodušší, aby si jezdci vyzkoušeli bez větších problémů jezdit podle přísnějších pravidel. Příděly bodů ukázaly, že se to povedlo. Po závodě pak v příjemném počasí probíhal i další trénink a někteří jezdci se rozjížděli domů až pozdě k večeru.