- KLUB - AMK Hamry nad Sázavou - biketrial

Letošní sezóna byla obzvlášť náročná, protože kromě seriálu MČR pořádaného Českou motocyklovou federací (BIU) odjeli hamerští jezdci i sérii závodů pod Českým svazem cyklistiky (UCI). A to nejen na domácí scéně, ale
i v reprezentaci České republiky na Mistrovství světa a Evropy. To, že závody jsou nejlepším tréninkem, je vidět
i na jejich výsledcích.

Václav Pečínka je nejmladším z našich jezdců. Nevynechal jediný letošní závod a získal celkové zlato v seriálu BIU a stříbro v UCI.

Jan Humlíček skončil celkově 5. v seriálu BIU, byl nominován do reprezentace ČR.

Tomáš Humlíček skončil celkově 5. v seriálu BIU.

Štěpán Šiller jel v seriálu BIU prvním rokem kategorii Benjamin, celkově skončil 6. V seriálu Youth Games (UCI) je celkově na 1. místě a má titul Mistra republiky. Reprezentoval ČR na Světových hrách mládeže (MS) v Polsku.

Bětka Pečínková získala celkové 2. místo v seriálu BIU, 1. v seriálu Youth Games, je Mistryní republiky v UCI. Byla nominována federacemi ČSC i ČMF do reprezentace ČR. Z MS (BIU) celkově stříbrná, na ME zlatá a na MS v Polsku (UCI) se probojovala do finále a dojela na skvělém 6. místě.

Petr Mokrý má za sebou ze všech našich jezdců asi nejnáročnější sezónu. Reprezentoval nás na všech českých, evropských i světových závodech. V obou republikových seriálech skončil na celkovém 2. místě, na MS (BIU) 5.
I on se na MS v Polsku probojoval do finále a dojel 9.

Marek Šiller získal celkové stříbro v seriálu BIU a bronz v Youth Games. Reprezentoval ČR na MS v Polsku.

Martin Štěpánek - přestože jel v kategorii Junior teprve prvním rokem, získal v BIU celkově 3. místo a je naší velkou nadějí do příští sezóny. V seriálu Youth Games je vítězem své kategorie. Reprezentoval ČR pod federacemi BIU i UCI na MS a ME.

Mája Křivová stále nemá na republikových seriálech mezi ženami konkurenci. Je sice vyhodnocována v kategorii Woman (samozřejmě zlatá v UCI i BIU), ale celý rok jezdí kvůli zvyšování své výkonnosti tratě určené dospělým mužům. Reprezentovala ČR na MS v norském Lillehammeru a vyjela si na svůj věk krásné 9. místo, což je velký příslib do dalších let.

Vojta Křiva se letošní roku pojal jako přípravu na sezónu 2015, kde pojede v BIU i UCI nejnáročnější kategorii Elite. Celkově je 6. v MČR (BIU) a 3. v Českém poháru v trialu (UCI). Reprezentoval nás vna Světovém poháru a ME (UCI). Získal titul mládežnický Sportovec Žďárska 2014.

Individuální úspěchy nám v součtu vynesly 1. místo klubové soutěži 2014 pod federací BIU!

V průběhu roku jsme se věnovali i dalším začínajícím jezdcům, kteří se zatím nezúčastňovali závodů. Uspořádali jsme soustředění talentované mládeže. Byli jsme hlavními iniciátory a spolupořadateli zcela nového mládežnického seriálu Youth Games pro začínající i registrované jezdce, který pro svou úspěšnost bude pokračovat 2. ročníkem i letos.