Naši jezdci / Šiller Marek - AMK Hamry nad Sázavou - biketrial

V seriálu Youth Games jsem letos jezdil posledním rokem v kategorii minime a skončil na 4. místě. Přestože raději jezdím trial pod federací UCI, objel jsem i téměř všechny závody seriálu BIU, prvním rokem také jako minimák. Zatím se v těhle tratích spíš rozkoukávám. Ale byly i závody, které se mi zadařily. Hlavně díky radám ostatních, za které chci všem poděkovat. Obzvlášť Petrovi, který mě tak často dělal doprovod. A taky všem, co se mi věnují na trénincích. Dík!
Pokud tohle čtete někdo z McDonaldu, nechcete se stát mým sponzorem? Každé závody zakončuji vaším bigmekem!
Docela rád bych časem zkusil šestadvacítkové kolo.

Fotogalerie >>                                                       223                                      223

Kolo: Monty kamel

Konečné umístění - 3. místo v PČR
3. místo Youth Games
2. místo MČR v cyklotrialu
Reprezentant ČR na WYG v Polsku
 
Na začátku roku jsem se rozhodl, že nepojedu kategorii Minime, kam bych věkem patřil, ale zůstanu ještě jeden rok v zelených tratích kategorie Hobby. Sezóna se mi vydařila i díky novému kolu od klubu. Celkově jsem skončil 2. Nejlíp mi vyšel závod v mé oblíbené Březové. Doprovod mi dělal Petr a Petr. Díky jejich radám a povzbuzování jsem zajel s minimem zbytečných chyb a dostal chuť na modré minimácké tratě.
Začal jsem jezdit i závody pod UCI. Díky přísnějším pravidlům jsem se naučil čistší styl jízdy. Míň pedálů, ližin… Radost mi udělala nominace do české reprezentace na World Youth Games v polském Zawiercie.
 

Fotogalerie >>

Konečné umístění - 8. místo v  PČR
                                9. místo EP

Tahle sezóna byla boj. Moc se mi nedařilo, měl jsem i několik pádů. Takže jsem rád, že jsem sezónu zakončil zdravý a znovu našel ztracenou odvahu. O to víc jsem se radoval z úspěchů bráchy, kterému jsem pomáhal s tréninkem.
Na biketrialu mám rád i to, co je kolem. Pomáhat rozhodčím. Povzbuzovat mladší jezdce. Seznamovat se s novými lidmi ... třeba s Japonci smiley

Fotografie >>

Konečné umístění - 6. místo v  PČR

Přechod z bílé do zelené byl náročný. Na začátku sezóny jsem většinou nezajel na závodech ani jednu sekci, ale během roku se to zlepšilo. Tak doufám, že se během zimního trénování zase trochu "vypracuju" do další sezóny. Splnilo se mi taky velké přání, jet na závody do zahraničí. Byl jsem v Dánsku na Evropském poháru, celkově jsem se umístil 8.

Fotografie >>


Konečné umístění - 3. místo v přeboru ČMF

Letošní rok jsem jel bílou v kategorii Beginner C. Byla to moje 2. sezóna. Zůčastnil jsem se všech závodů a většinou byl 2. nebo 3. Na podzim mi taťka s Mírou postavili nové kolo s mýma vysněnýma kotoučovkama. Na Sportlifu, kde jsem poprvé startoval jako Benjamin, jsem už jel na něm. Zelená byla ale nad mé síly a nedojel jsem ani jednu sekci. Proto teď v zimě trénuji ještě častěji než před tím, abych mohl jet do Dánska na Evropský pohár.

Fotografie >>


Konečné umístění - 2. místo v přeboru ČMF

Kolo: Monty 221Ti

Pod dohledem trenérů jsem začal pravidelně trénovat. Díky radám starších jezdců z klubu (díky Vojto!) jsem stál většinou na bedně. A když to nevyšlo, mohl jsem se radovat z úspěchu kamarádů Bětky a Tondy, se kterými trénuji. Sezóna 2010 dopadla nad moje očekávání. Celkově jsem skončil na 2. místě v kategorii Beginner D.

Na sezónu 2011 trénuji každou volnou chvilku ve výměníku. Mým cílem je zlepšit se tak, abych mohl jednou jet na závody do zahraničí.K biketrialu mě přivedl spolužák Kryštof. Když mi po půlročním přemlouvání rodiče koupili starší kolo Monty 221 Ti, pustil jsem se do toho.
Začátky byly krušné. Hned na 3. tréninku jsem si rozsekl koleno - 4 stehy! Na prvních závodech v Rudině jsem spadl hned po startu - za 5! Na druhých závodech jsem byl zase poslední. Ale nevzdal jsem to.

Fotografie >>