Archiv / 2013 - AMK Hamry nad Sázavou - biketrial

Zvětšit

Sezóna 2013

Sezóna 2013 pro nás začala už loni v prosinci zimní přípravou v pronajaté hale na Jamské ulici ve Žďáře a v tělocvičně hamerské školy. Do další sezóny jsme také vstoupili s novým vedením našeho AMK.

Český pohár UCI

15.9. 2013, Havířov - Závody v cyklotrialu, trialu na jednokolkách a městských strojů fixie.

Vašek Kolář 5. na MS v UCI

Ve finálovém závodu mistrovství světa UCI obsadil Vašek Kolář páté místo v kategorii Elite 20", od medailové pozice jej dělily tři trestné body. Gratulujeme! Je to vynikající výsledek a kdyby páté místo obsadili na svém světovém šampionátu kanoisté, atleti, cyklokrosaři nebo lyžaři, byly by z toho palcové titulky v novinách a hlavní téma Branek, bodů, vteřin. Žel Vašek závodí "jen" v trialu a tak jeho výkon docení jen lidé, kteří (bike)trial sledují. Je veliká škoda, že potenciál, který Vaškovy nejen letošní světové výsledky s sebou nesou pro zviditelnění českého trialu, ať už schovaného pod písmenky UCI, nebo pod písmenky BIU, zůstává oběma federacemi tak málo využitý. Kompletní výsledky na www.uci.ch.