Naši jezdci / Křiva Vojta - AMK Hamry nad Sázavou - biketrial

Do sezóny jsem vstoupil se zvědavostí, jak se projeví moje snaha ze zimní přípravy. Snažil jsem se objet co nejvíce závodů, jak pod federací UCI, tak i BIU. Z mezinárodních závodů jsem upřednostnil závody pod federací UCI kvůli větší konkurenci a pořadatelské úrovni. Navíc se nedalo objet UCI a celý seriál MS BIU z důvodu blízkých termínu závodů. V průběhu sezóny mě potkaly závody povedené, ale i takové, na které bych radši zapomněl. Naštěstí těch povedených byla většina a z těch pokažených si, doufám, dokážu vzít ponaučení pro příště. Letos jsem zjistil, že mám na to bojovat v Česku o nejvyšší příčky, ale abych se prosadil na mezinárodní scéně pod federací UCI, budu muset urazit ještě dlouhou cestu obsahující spoustu tréninku a zkušeností získaných kvantitou odjetých závodu. Teď se rozbíhá čas pro zimní přípravu a tak se budu snažit pořádně trénovat, abych byl na novou sezónu zase o kousek dál ve své výkonnosti.

Na závěr bych určitě chtěl poděkovat za podporu rodičům, zejména tátovi, který se mnou objel drtivou většinu závodů a zajištoval pro mě všechno potřebné, abych mohl někam vůbec vyrazit závodit. V neposlední řádě děkuji také všem, kdo mi fandí a pomáhají mi, i celému hamerskému týmu za podporu a přátelský kolektiv který máme.

Umístění v sezóně 2015

UCI
MČR - 3. místo
ME - 20. místo
MS - 26. místo

BIU
MČR - 3. místo

Fotogalerie >>


Zimní příprava na sezónu 2014

Letošní sezónu jsem měl spíše jako testovací pro tu příští. Dostal jsem od klubu nové kolo značky Kabra, za které děkuju a doufám, že mi vydrží a pomůže mi se posunout zase o kousek dál. Zkusil jsem zahraniční závody pod federací UCI, kde jsem zjistil, že pro příští sezónu budu muset na sobě pracovat jak po fyzické stránce, tak i psychické. Mistroství světa pod federací BIU jsem letos neabsolvoval, protože jsem si chtěl odpočnout od každoročního dlouhého cestování do Španělska. Příští rok bych rád, jestli budu zdravý a budou finanční možnosti, objet co nejvíce závodů pod federací BIU i UCI.

Fotogalerie >>


Na novu sezónu jsem se těšil, protože to byla moje poslední v kategorii junior. Těsně před sezónou mě potkalo zranění, které smazalo část mého snažení přes zimu. Proto mně trvalo několik prvních závodů, než jsem se zase vrátil do formy. Letošní vrchol sezóny (MS) byl opět dvojdílný a jel se ve Španělsku a v Česku. Španělsko bylo opravdu náročné a nejen po fyzické stránce. Závod sem rozhodně nezajel tak, jak umím a bylo z toho 4. místo a předpokládaný boj pro závod v Česku. Doma byl závod o úplně něčem jiném. V závodě jsem si mnohem víc věřil a podal jsem mnohem lepší výkon. Doma jsem skončil druhý a celkově to vyneslo druhé místo. Oproti loňské sezóně jsem si o jedno místo polepšil, což je pro mě veliký úspěch a motivace do dalších sezón. Příští sezónu půjdu na světě mezi chlapy, což bude chtít ještě velké množství tréninku, abych se prosadil. Proto se zase snažím přes zimu makat a snad to půjde na mně vidět v další sezóně.. :)  

Fotografie >>


Jak již loňská sezóna naznačila, měl jsem v tomto roce velkou šanci se poprat o dobré umístění. Tuto šanci jsem si nechtěl nechat ujít a tak jsem se snažil nepodcenit přípravu. V zimě jsem měl možnost trénovat na umělých překážkách v hale ve Žďáře nad Sázavou, díky tomu to v sezoně bylo znát a jsem moc vděčný, že v této hale můžu trénovat i letos.
Na tuto sezónu jsem se nechal postaršit do kategorie Elite, což pro mě byl veliký skok, ale i dobrá příprava na MS. V Elitě jsem celkově zkončil na 5. místě.
ME se letos jelo v Německu na opravdu zabláceném terénu. Závod jsem měl více než dobře rozjetý, ale v závěru jsem ho neustál. Bylo z toho 3. místo, což mě trochu mrzelo, protože jsem měl na to, abych ho vyhrál, ale i tak jsem byl rád, že z toho ta bedna byla.
MS se jelo na tři závody (Francie, Španělsko a Itálie). Ani jeden závod nebyl lehký. Byl to vždy velký boj, jak nervů, tak hlavně i fyzických sil. Z tohoto seriálu MS jsem vyšel na 3. místě, takže obrovská spokojenost, protože to je zatím můj nejlepší výsledek a konečně se projevilo úsilí, které jsem do toho vložil. Příští sezónu jedu poslední rok v kategorii junior a můžu se opět prát o ty vysněný příčky.
Momentálně trénuju co to jde, tak doufám, že se to opět projeví v sezóně.
Na závěr bych chtěl poděkovat všem, těm, kteří mě podporují a pomáhají mi, protože kdybych neměl tak dobré zázemí, nikdy bych nic nedokázal. Jsem moc rád za ten parádní kolektiv kolem mě.

Fotografie >>


S novou sezónou mě čekala nová výzva a to postup to kategoriie Junior (do osmnácti let). Tuto sezónu jsem jel na kole stejném jako minulou sezónu. V České republice mi odpadnul kvůli zranění největší soupeř a tak jsem nenašel přemožitele a udělal jsem titul mistra republiky. V zahraničí jsem zajel páté místo na ME ve Švédsku a třinácté místo v dvojdílném seriálu MS, které se jelo v České republice a ve Španělsku. Tato sezóna pro mě byla velikou motivací. Zjistil jsem, že v následující sezóně se můžu poprat o slušné umístění.
Tak se snažím proto něco dělat.
 

Fotografie >>


Na novou sezónu jsem dostal nové kolo MONTY 221 KAMEL, za které jsem moc vděčný. Přes zimu jsem se připravoval v Hamerské tělocvičně. Nejvíce mě potrápil trenažér na rovnováhu, který mi  vyrobil můj taťka.
Tento rok jsem jel kategorii Minime (do 15 let). Povedlo se mi společně s mojí sestrou nominovat na MS, které se jelo ve Španělsku a v Itálii. Na MS jsem skončil na celkovém pátém místě, což pro mě byl veliký úspěch, protože jsem na MS byl poprvé, i když jsem udělal spoustu hloupých chyb. Dále jsem vyhrál Evropský pohár a stal se přeborníkem ČR. Tuto sezónu hodnotím celkem kladně.    
Teď trénuju na sezónu 2011, ve které pojedu kategorii Junior (do 18 let).

Fotografie >>


Závodně jezdím už asi pátý rok. Za těch pár let jsem zaznamenal už pár úspěchů, ale i neúspěchů. Mezi mé největší úspěchy patří asi první místo v třídílném seriálu Evropského poháru, který se jel v Česku, Itálii a v Anglii. Mé ambice na  sezónu 2010 jsou: skončit celkově na bedně ve své kategorii, zajet do první desítky MS a  hlavně se nezranit. Do začátku jsem dostal moje první kolo Jiskru tc-50 po stréécovi. O dva roky později jsme poskládali do maďarského rámu Megallan  pár českých dílů a už se jezdilo. A taky jsem si na něm vyjel postup do přeboru Čr. Na rok 2008 jsem dostal kolo od ÚAMK po Pavlu Procházkovi Koxx xtp short . Na tom už se  fakt dobře jezdilo. Sice mi po roce praskl rám, ale s taťkou jsme ho svařili a trošku vyztužili. Pro letošní rok má kolo, o kterém se mi ani nesnilo a to Monty Kamel xxv. Je zapůjčené také od ÚAMK.

Fotografie >>