Naši jezdci / BÝVALÍ JEZDCI / Staník Tonda - AMK Hamry nad Sázavou - biketrial

Poslední sezónu jsem se už trialovému kolu moc nevěnoval, ale trénoval jsem na své šlapačce. Na Dressler Campu jsem zkusil závody, které mě motivovaly do pečlivějších tréninků. K fyzické přípravě jsem přidal florball a hodně jezdím na horském kole. V nové sezóně bych se chtěl zúčastnit závodu jak na motorce, tak i na mém ,,horákovi'' .

V letošní sezóně jsem jel kategorii Beginer C.V první polovině se mi moc nedařilo, ale po důkladném a pravidelném tréninku se mi začalo dařit. Nakonec z toho bylo celkové 4. místo. Do letošní sezóny se snažím poctivě trénovat, jako doplněk jezdím na trialové motorce.

Fotografie >>


Ze začátku jsem chtěl jezdit Freestyle, ale raději jezdím Biketrial.  Ze začátku mi to sice moc nešlo, ale po chvíli jsem začal vše chápat a už to šlo jedna báseň. Mé první kolo byla Škodovka. Zhruba po čtvrt roce začala jezdit i sestra a tak jsme na vše byli dva. Během sezóny jsem stál na stupních vítězů, ale i pod nimi. Celkově jsem skončil na třetím místě v kategorii Beginer D.  A jelikož už nejsem malý prcek a vyrostl jsem, tak jsem po sestře dostal kolo od Monty. Takzvaného Dědouška, nebyl špatný, mnoho jsem se na něm naučil, ale nestačil mi. Tak mi můj tatínek poskládal  z různých dílů kolo Monty 221 TI. Stálo ho to mnoho sil a nervů, jsem mu za to velice vděčný. Přes tuhle zimu trénuji do další sezóny, kde se budu snažit o co nejlepší výsledky v kategorii Beginer C.

Fotografie >>