Naši jezdci / Šiller Štěpán - AMK Hamry nad Sázavou - biketrial

Letos jsme s bráchou jezdili v obou seriálech závodů - jak pod UCI, tak pod BIU. On jako minimák, já jako benjamin. A protože on jezdil ještě loni v mých tratích, mohl mi radit, co by jak řešil on. Doprovod mi ale většinou dělal taťka. V BIU jsem se umístil celkově na 5. místě, v Youth Games, kde jsem jel jen polovinu závodů, jsem skončil 6. Nejlíp jsem si asi zajezdil na závodech ve Žďáře. A taky jsem si skvěle užil letošní kemp, že jsem mohl být s ostatníma klukama se kterýma závodím.
 

Přečíst celý článek >>                                                        126                                        200  

Kolo: Because Simple

Konečné umístění - 6. místo v PČR
1. místo Youth Games
Mistr ČR v cyklotrialu
Reprezentant ČR na WYG v Polsku

 

Začali jsme úpravou kola. Vyrostl jsem, tak jsme dali po dohodě s šéftrenérem delší představec, širší řídítka a hlavně širší ráfek zadního kola. Letos mě totiž čekala nová kategorie Benjamin, kde je nutné naučit se skákat po zadním. A to jsem také celou zimu trénoval.
Většina zelených tratí pro mě byla přesto obtížná. Objel jsem skoro všechny závody MČR, ale reprezentovat ČR na MS a ME jsem si letos ještě netroufl.
Vedle závodů BIU jsem se zúčastnil také nového seriálu Youth Games. Jezdit podle pravidel UCI mi pomohlo zlepšit rovnováhu a samostatně řešit situace v sekcích (a taťka se musel učit mlčet wink). Tento seriál jsem vyhrál, vyjel jsem si titul Mistra republiky a reprezentoval jsem Českou republiku na Světových hrách mládeže v Polsku.

Fotogalerie >>

Kolo: Because Simple

Konečné umístění - 3. místo v PČR
2. místo EP (2. v Záriečie SR, 2. v Novém Veselí ČR)
7. místo ME Valderrobres ESP
8. místo MS
Igualada ESP, Blansko ČR

Na začátku roku jsem si dal cíl být v této sezóně mezi třemi nejlepšími a vyjet si nominaci do reprezentace. A to se mi povedlo. O prázdninách jsem jel na ME a MS do Španělska. Sezóna to byla dlouhá a náročná. Ale jsem moc rád, že jsem si zkusil, jaké to je nosit národní dres.
V roce 2014 pojedu ve vyšší kategorii Benjamin. Mým cílem je objet co nejvíce závodů v BIU i UCI.

Fotografie >>

Kolo: Monty 207, Because Simple
Konečné umístění - 5. místo v PČR

Letos jem jel poprvé bílou. Někdy to bylo dost těžké, ale nějak jsme se s tím s taťkou vždycky poprali. Nakonec jsem byl celkově 5. Také jsem si zajel svoje první závody v zahraničí, v dánském Viborgu na EP, kde jsem se umístil na celkovém 6. místě. V druhé půlce sezóny jsem začal jezdit na novém klubovém kole.

Fotografie >>


Kolo: Monty 207

Konečné umístění - 3. místo v poháru ČMF

V roce 2011 jsem jel první sezónu v kategorii Beginner D. Objeli jsme všechny závody, skončil jsem celkově 3. a tak jsem mohl na Sportlifu startovat už jako Poussin. Poslední jsem sice nebyl, ale mám se ještě dost co učit  ;). Proto teď v zimě trénujeme v pronajaté hale několikrát týdně. Brácha Marek chce totiž jet do Dánska na Evropský pohár, tak to taky zkusím, letos už v Poussinech.

Fotografie >>


Na tréninky a závody jsem začal chodit s bráchou Markem. V březnu 2010 jsem se rozhodl, že už se nebudu jen koukat, ale taky to zkusím. Začal jsem jezdit na kole Škoda bike. Teď se připravuji na svoji 1. sezónu na klubovém kole Monty 207. Pojedu kategorii Beginner D s kamarádem Rosťou.

Fotografie >>