Naši jezdci / Štěpánek Martin - AMK Hamry nad Sázavou - biketrial

Sezóna 2015 byla nádherná, ale také dost obtížná. Projel jsem mnoho závodů, jak českých tak i světových a to pod federací UCI i BIU. Poprvé jsem vyrazil na světové závody pod UCI. Objel jsem mistroství Evropy, které se jelo v Itálii, kde jsem skončil 10 v kategorii junior 20. Dále jsem byl na Mistrovství světa v Andoře, kde nám skoro celou dobu pršelo a závod byl tím o dost složitější. Ale i za sucha to pro mě bylo ještě moc a zjistil jsem, že musím pořádně trénovat. Nakonec jsem se umístil na 16. místě. Objížděli jsme s Vojtou a Májou i světové poháry, na kterých se mi ještě prozatím nepodařilo postoupit. V Českém poháru jsem skončil na 3. místě v kategorii Elit. Pod federací BIU jsem si vyjel mistra České republiky. A příští rok bych chtěl jet také i pod BIU kategorii Elit. Na mistrovství Evropy jsem zajel .6 místo. Nebyl jsem moc spokojený, protože mi první polovina utekla o jedno místo. Na příští sezónu se zatím připravuji nejpečlivěji, protože to bude moje poslední sezóna v kategorii Junior a chtěl bych zajet co nejlepší výsledky.

Biketrial promo video

Zimní příprava na sezónu 2014

Z letošní sezóny mám velkou radost. Navštívil jsem mnoho závodů jak pod federací BIU, tak i pod federací UCI. Jel jsem prvním rokem kategorii Junior, proto jsem nečekal nějaký moc velký úspěch, ale většinu tratí na všech závodech jsem projel a umísťoval jsem se spíše třetím, ale někdy i druhém místě. Zúčastnil jsem se i mistroství světa v BIU a to v ČR v Tanvaldu. Dále ME ve Znojmě, kde se mi ale závod vůbec nepovedl. Celkově jsem skončil pod federací BIU na 3 místě. Dále jsem reprezentoval ČR v Polsku na MS mládeže a ještě na ME, kde jsem druhé kolo spadl a natrhl jsem si vazy na ruce. Potom jsem jel ještě dva závody UCI v ČR, které jsem vyhrál. Tuto sezónu se pořádaly závody Youth games, na kterých jsem byl celkově 1.
Teď už jen pilně trénuji a připravuji se na příští sezónu kde pojedu v BIU Junior a v UCI Elitu. Chtěl bych poděkovat taťkovi, který se mnou absolvoval všechny závody, podporuje mě a radí mi.=

Fotogalerie >>

Sezóna 2013 byla nádherná ale i náročná. Jel sem již druhým rokem stejnou kategorii, proto bylo dobré ukázat alespoň trochu nějaký pokrok.
I v tomto roce jsem absolvoval ME a nominoval jsem se i na MS. Do Španělska jsem se těšil, protože na místní trati jsem už jel a v Blansku to byly nervy, abych doma úplně nevybouch. Celkově jsem skončil 8 a tím se mi splnil můj cíl být do 10. místa.
Druhá polovina českých závodů byla napínavá. Bylo to jak na houpačce i kvůli nemoci a vše měl rozhodnout závěrečný...

Fotografie >>

Tuto sezónu jsem jel na stejném kole. Dařilo se mi, ale i nedařilo. Dostal jsem se na MS a byla to pro mě velká zkušenost Jsem moc vděčný, že tam taťka se mnou jel. Celkově jsem se umístil na 11. místě. V ČR jsem byl 4. Na sezónu 2013 se snad připravuji pilně. Jezdím 2x týdně na trénink do Hamrů nad Sázavou a chtěl bych, aby se mi na závodech 2013 dařilo lépe než v minulé sezóně.

Příprava na sezónu 2012

Na sezónu 2012 se připravuji pilně, protože budu jezdit kategorii MINIME. A protože jsem přešel pod AMK  Hamry, nechci udělat ostudu a chci tuto sezónu zajet dobře.

Trénink

Sezónu 2011 jsem začal v kategorii Beginner B s novým kolem. Bylo to super a ještě jsem mohl přes zimu trénovat v hamerské hale.Také jsem poprvé měl závod mimo Česko - na Slovensku v Rudině. Tato sezona byla pestrá a dokončil jsem ji v kategorii Beginner B první. Protože jsem skončil s fotbalem, začal jsem jezdit dvakrát týdně na tréninky do Hamrů.

Hned další rok jsem jezdil BENJAMIN. Bylo to pro mě hodně těžký, protože jsem trénoval doma a nemohl jsem se učit od lepších jezdců.Také mi už nestačilo kolo, bylo těžké a moc mi nebrzdilo. Ale začal jsem jezdit jednou týdně do Hamrů nad Sázavou a začal jsem se zlepšovat.Tuto sezónu jsem dokončil sedmý. Ale na Vánoce jsem dostal nové kolo ECHO, se kterým mi všechno začalo jít líp.

Jak jsem vlastně přišel k BIKETRIALU. Dřív jsem jezdil jen tak na kole a všiml si mě Lukáš Morawski a nabídl mi jestli nechci jezdit Biketrial.Souhlasil jsem a když mě to pořád bavilo, tak mi rodiče objednali kolo ONZU. První sezónu, co jsem jezdil, jsem byl celkově druhý v kategorii BEGINNER C.