AMK Hamry nad Sázavou - biketrial

Zvětšit

Křiva perlil v Kníničkách

Skvělý výkon podal při úvodním závodě Mistrovství a Přeboru ČR v biketrialu v sobotu v Brně-Kníničkách v nejprestižnější kategorii Elite Vojtěch Křiva z ÚAMK Automotoklubu Hamry nad Sázavou. Celkem devět trestných bodů znamenalo parádní druhé místo, protože v přítomnosti neprosto bezchybného a neporazitelného Václava Koláře úspěšnější varianta jako by neexistovala.

Celý článek na www.uamk.cz


Zvětšit

Mezi sporty ÚAMK se vrací autokros

Zatím jen na domácích autokrosových tratích zahájí za 14 dnů sezonu tým ÚAMK Automotoklub Hamry nad Sázavou. Do žlutomodrých barev ÚAMK vyladili svoji buginu konstruktér Jan Voříšek a jezdec Luboš Novotný.

Celý článek na www.uamk.cz


Zvětšit

AUTOKROS OPĚT V HAMERSKÝCH BARVÁCH

Je tomu už neuvěřitelných 38 let, kdy se začaly z Najdeku ozývat motory autokrosových bugin Honzy Voříška. Skvělá parta srdcařů, mechaniků a vývojářů nepočítajících hodiny makala mnohdy až do rána a pomohla Honzovi prorazit až na stupně vítězů v mistrovství republiky.  Z vítězství se sice Honza radoval jen jednou, 3. 4. 1990 v Hodoníně, ale o to víc si ho cení, vždyť se mu podařilo za sebou nechat celou tehdejší úspěšnou československou reprezentaci. Odměnou za vítězství byly tenkrát pouze krásné věnce a radost z vítězství, ale odměnou za celou kariéru je spousta zážitků a přátel kolem tohoto sportu, kteří se k sobě hlásí až dodnes.

Honza je také ten, který přivedl do našeho AMK Hamry nového člena Luboše Novotného a pokusí se v Hamrech autokrosařskou dobu zase trochu oživit.

Přečíst celý článek >>


Velká Bystřice bude nominační i pro slovenské jezdce

Během trialového víkendu 11.-12. června se bude ve Velké Bystřici bojovat o účast v reprezentaci hned na několika frontách. Sobotní závod MČR/PČR v biketrialu je zařazen do nominačních závodů na letošní BIU mistrovství Evropy a  BIU mistrovství světa jak pro české jezdce, tak pro slovenské závodníky. V neděli dopoledne bude v Cyklotrialových hrách o své body do nominace na UCI Trials World Youth Games bojovat česká mládež, pro slovenské jezdce bude důležitý odpolední závod Open trialu – body do nominace na UCI Trials šampionáty Evropy a světa budou získávat právě v něm. Jinými slovy: ve Velké Bystřici můžeme očekávat účast těch nejlepších jezdců z obou republik a určitě se bude na co koukat.

Převzato z biketrial-olomouc.cz


WBC 2016 – první informace

Letošní BIU mistrovství světa v Blansku bude tvořeno dvěma závody. Poněkud netradičně zahájí v pondělí 8. srpna první soutěží jezdci ze skupiny A (elite, junior, senior, elite femine), teprve po nich 9. srpna nastoupí skupina B (poussin, benjamin, minime, femine a nově také major). Po dvoudenní pauze se na tratě vrátí v pátek 12. srpna skupina B a šampionát završí v sobotu 13. srpna odpočinutá skupina A. Nezvyklé pořadí skupin v úvodních dvou dnech je vstřícným gestem vůči jezdcům z řad mládeže, kteří se chtějí účastnit UCI World Youth Games v německém Freiamtu. To končí v neděli a jezdci budou mít čas na přesun mezi oběma šampionáty.

Převzato z biketrial-olomouc.cz


Poprvé na závodech

S blížícím se termínem zimního závodu dáváme na web starší článek z Biketrialové revue (vyšel v čísle 8 v dubnu 2014, aktualizovali jsme jej dle současných pravidel). Stejně jako tehdy i letos čeká mnohé jezdce jejich „poprvé“ a následující text je určen hlavně jim.

Celý článek na biketrial-olomouc.cz

Přečíst celý článek >>


Zvětšit

Španělská anabáze biketrialového šampiona

První vánoční a současně silvestrovskou zkušenost mimo rodinu zažil na přelomu roků 2015 a 2016 dvojnásobný mistr světa i Evropy v biketrialové elitní kategorii Václav Kolář. Na druhý vánoční svátek na Štěpána vyhrál prestižní exhibiční klání v Reinose. Pozvání do zimního kempu na sever Španělska přijal od dlouhodobého rivala i kamaráda a stříbrného medailisty Raúla Gutiérreze.
Celý článek na uamk.cz


Zvětšit

Dobré dopoledne na rádiu Region

Biketrialové kolo nemá sedlo. Je to z praktických důvodů kvůli skokům, překáželo by. A kluky by to mohlo docela bolet, usmál se ve vysílání biketrialista z Hamrů Vojtěch Křiva. Přišel se sestrou Marií a Alžbětou Pečínkovou.

http://www2.rozhlas.cz/


Zvětšit

Invalida vicemistrem republiky

Teď je mu dvacet. V deseti vyhrál mistrovství České republiky, byl druhý na evropském a třetí na světovém šampionátu. Velký talent českého trialu Tadeáš KřížÚAMK Mladost Hodonín je ale nucen sportovní kariéru omezit. Vidí rozostřeně, přesto po roční odmlce znovu usedl na biketrialový speciál a v domácím devítidílném mistrovství letos vybojoval v konkurenci zdravých závodníků stříbrnou medaili v kategorii Senior.

Celý článek na www.uamk.cz

Přečíst celý článek >>


Zvětšit

Mája Křivová trialovou královnou

Marie Křivová vyhrála anketu Sportovní komise MTB/Trialu a trenérů Českého svazu cyklistiky v rámci čtvrtečního vyhlášení Krále cyklistiky 2015 v Praze. Za sedmnáctiletou závodnicí z ÚAMK Trial Hamry nad Sázavou skončil druhý Václav Kolář, jezdec ÚAMK BT Blansko.

Třetí místo obsadil Vlasta Kabeláč Čiháček z Říčan před dalšími dvěma hamerskými cyklotrialisty Martinem Štěpánkem a o tři roky starším bratrem vítězky Vojtěchem. Celý článek www.uamk.cz

Článek

Video

Fotogalerie na www.mtbs.cz

Přečíst celý článek >>


Starší články: 1 2  >>