Naši jezdci / BÝVALÍ JEZDCI / Klouček Filip - AMK Hamry nad Sázavou - biketrial

Bohužel plány na následující sezónu mi opět překazila další operace problémového ucha. Zimní příprava tedy nemohla být žádná a před prvním závodem se na kole svezu jen párkrát. Ale právě tyto problémy ještě více podpoří mojí chuť a snahu dosáhnout letos co nejlepšího výsledku, kdy pojedu posledním rokem v kategorii Minime. Doufám také, že novému klubu Hamry nad Sázavou, kam jsem přestoupil, neudělám ostudu.


Letos jsem jel posledním rokem kategirii Minime, kolo jsem měl Rockmann - stejné jako loni.
Přestože moje příprava na sezónu 2013 byla kvůli zdravotním problémům velmi slabá, na jaře jsem se rychle rozjezdil. K mému překvapení jsem začal i na závodech dělat celkem dobré výsledky. Bohužel, poslední dva závody před prázdninami jsem kvůli úrazu ramene nomohl absolvovat v plném nasazení. Přes prázdniny jsem tedy musel odpočívat a na kole se celé dva měsíce vůbec nesvezl. Na první zářijový závod jsem jel s obavami, ale výpadek v tréninku nebyl skoro znát. Pěknou tečkou letošní sezóny bylo vítězství na posledním závodě v Brně na výstavišti. Celkově jsem obsadil 2. místo v kategorii Minime v přeboru ČR .
 


V tomto roce se naplno rozjely mé vleklé zdravotní problémy s levým uchem. Z toho důvodu jsem musel na podzim 2011 na operaci a nemohl se na následující sezónu pořádně připravit. Tak trochu i se štěstím jsem v roce 2012 obsadil třetí místo v Přeboru České republiky v kategorii Minime.


4. místo v Přeboru České republiky v kategorii Minime


Asi nejlepšího výsledku po dobu, co závodím, jsem dosáhl v tomto roce. V kategorii Benjamin jsem skončil v Přeboru České republiky na 1. místě a na Mistrovství světa obsadil 9. místo.


Zvětšit

K biketrialu mně přivedl můj táta. Když jsem vyrůstal, on i jeho kamarádi skákali na trialových kolech. Tak jsem v pěti letech také začal s biketrialem a o rok později jsem jezdil na závody.

Na tomto sportu se mi líbí překonávat stále nové a těžší překážky - je to taková výzva. Možnost porovnat své schopnosti při závodech s ostatními přináší zvláštní pocit, který mě stále pohání kupředu.