Archiv / 2015 / Články

Zvětšit

REPORTY Z EP Itálie 2015

Dvě zlaté medaile ÚAMK v biketrialu

Celkem čtyři medaile získal český biketrial v sobotu při Evropském poháru v italském městečku Rosignano Solvay. Dva nejcennější kovy vybojovali Václav Kolář v nejprestižnější kategorii Elite a Ondřej Šenk (Senior - nad 18 let). Oba vítězové závodí v barvách ÚAMK AMK Blansko.

Výborný výkon předvedl především loňský mistr světa i Evropy Kolář. V každém ze čtyř kol absolvoval pět obtížných umělých sekcí, na nichž nasbíral v součtu jen sedm trestných bodů, což bylo bezkonkurenčně nejméně z kategorií Elite, Senior a Junior. „Sekce byly poměrně dlouhé a těžké, závod byl náročný na fyzičku, ale měl skvělou atmosféru. V kategorii Elite s námi šlo poměrně dost diváků,“ nastínil Vašek atmosféru v Rosignanu. „Byl jsem překvapen, že se mi dařilo sekce projíždět čistě, i když někdy ne s velkým přehledem. Z posledního kola za nula trestných bodů jsem měl obrovskou radost.“

Celý článek na uamk.cz

Evropský pohár Rosignano

Report z Itálie pro nás napsal Jarda Pochtiol:

První závod letošního třídílného seriálu Evropského poháru v biketrialu se jel v italském Rosignano Marittimo v sobotu 2. 5. 2015. Z domu jsme vyjeli po třetí hodině ráno, v pátek 1. 5. 2015. Přes Vídeň, Graz, dále na Udinu a napříč Itálií do cílového města, kam jsme dorazili kolem 17. hodiny. Účastníci z Česka už tam byli, jen Ondra Šenk přijel až v sobotu – zvolil jiný způsob dopravy.

Rosignano nás přivítalo zamračené, občas i zapršelo. Náš pesimismus z počasí nesdílel Milda Vepřek, který stále tvrdil, že zítra odpoledne bude svítit slunce a bude teplo. Já osobně jsem si myslel, jestli nebyl dlouho na sluníčku, když toto tvrdí. V noci asi dvakrát zabubnovaly na stan kapky deště a to už jsem na Mildovu předpověď nevěřil vůbec.

Celý článek na biketrial-olomouc.cz

Evropský pohár Itálie 2015 a dvě Zlata

Už ve středu jsme vyrazili směrem do Itálského Rosignana na první závod Evropského poháru. Ve čtvrtek jsme přijeli, odpočinuli po cestě, rozkoukali se ve městě, u moře a v krásném trial parku, kde už byly sekce na sobotní závod připraveny. Já osobně jsem se trošku zhrozil, jelikož sekce elity byly dle mého trošku přepáleny. Jeden výskok obrovský za druhým a celkem i dlouhé. Aspoň jsem měl do soboty plnou hlavu a měl nad čím přemýšlet :-)

Celý příspěvek Vaška Koláře na biketrialblansko.cz

Čtyři medaile vezou kluci z Itálie z Evropského poháru

Bez větší pozornosti oficiálních míst se konalo v sobotu 2. května v italském Rosignanu první kolo letošního seriálu Evropského poháru. Českou republiku zde zastupovalo šest jezdců a domů vezou čtyři medaile: dvě zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou.

Celý příspěvek Radka Janky na www. biketrial-olomouc.cz

Zvětšit

Jednoznačně dominoval Kolář

První soutěž devítidílného seriálu mistrovství České republiky v cyklotrialu vyhrál v sobotu v Brně – Kníničkách v kategorii Elite suverénně Václav Kolář z ÚAMK AMK Biketrial Blansko před Slovákem Jánem Kočišem a třetí skončil David Herka z ÚAMK Automotoklub Mladost Hodonín. Závod měl mezinárodní atmosféru díky účasti početné výpravy ze Slovenska.

V kategorii juniorů dominoval Martin Štěpánek z ÚAMK AMK Hamry nad Sázavou. Stříbrnou pozici uhájil Lukáš Janka z ÚAMK AMK Biketrial Klub Olomouc s náskokem pěti trestných bodů na Slováka Marka Janíka.

Startovní listina BIU 2015

Valná hromada

V sobotu 11. dubna se konala v sokolovně v Novém Veselí Valná hromada biketrialu (dále „VH“).  Vlivem několika odkladů nabrala proti řádnému termínu, který měl být v kalendářním roce 2014, poněkud zpoždění, přesto přijelo 26 delegátů (a 1 host). Hned v úvodu byla Adamem Procházkou připomenuta nutnost vést VH podle stanov ČMF, neboť v právním státu, v němž (chválabohu!) žijem, je nutné, jak poznamenal, dodržovat pravidla a těmi jsou v tomto případě platné stanovy.

Valná hromada biketrialu

Valná hromada a školení činovníků biketrialu

Vlná hromada a školení činovníků biketrialu se uskuteční 11. dubna 2015.

Valná hromada biketrialu ČR

Hodnotící VH biketrialu ČR se uskuteční v sobotu dne 11.dubna 2015 od 9,30 hod. v Novém Veselí v budově sokolovny na ulici Žďárská ( 49.5218236N, 15.9092225E ).