Mistrovství světa v cyklotrialu dětí a mládeže do 16 let - Archiv / 2014 - AMK Hamry nad Sázavou - biketrial

Mistrovství světa v cyklotrialu dětí a mládeže do 16 let

Zvětšit

1.-3. 8. 2014, Zawiercie, Polsko

Na toto mistrovství si vyjelo nominaci 12 nejlepších jezdců republikového seriálu cyklotrialových her mládeže - Youth Games.

Do sobotního semifinále nastoupilo skoro 150 riderů ze 17 zemí.  Pořadatelé připravili na fotbalovém stadionu šest sekcí, dvě betonové a pak pražce, klády, gumy a kameny. Jelo se na dvě kola.

Většina našich jezdců na velmi těžkých tratích neobstála. To, že konkurence byla opravdu velká, ukazují výsledky. Vítězové jeli na nuly, jen občas s jedním či dvěma body. Je vidět, že máme co dohánět.

Pěkně však zajel Tomáš Vepřek (Biketrial klub  Olomouc), 16. místo v benjaminech a Marek Pochtiol (Trial Žižkovo Pole) 17. v minime. Na postup do nedělního finále to ale nestačilo. 23. v minimákách byl Adam Kosík (SC Biketrial Brno).

Velkou radost nám udělali náš Petr Mokrý (benjamin) a Bětka Pečínková (girls), kteří si i při takové konkurenci svá místa ve finálovém závodě vybojovali. Peťa pak v neděli dojel na 9. a Bětka na skvělém 6. místě! Gratulujeme!

Byla to první česká mládežnická výprava na MS pod UCI. Na republikové úrovni jsou Youth Games zatím v plenkách, ve světě jsou to ale zaběhlé závody s vysokou úrovní. V zahraničí chápou, že je třeba umožnit svým jezdcům jezdit jak BIU, tak UCI a podporovat je v tom. A na jejich výkonnosti je to opravdu poznat.

Pro Tomáše Vepřeka, Lukáše Janku, Adama Kosíka a Peťu Mokrého byl tento víkend jen začátkem jejich letošní reprezentace ve světě. Už tento týden odjíždí na třídílný seriál MS v BIU do Španělska. Ať se vám daří!

Co nás ještě potěšilo bylo to, že heslo, které jsme si dali na hamerském TrialCampu, není pro naše jezdce jen prázdnou frází a drží se ho dál. Že podle ENJOY, TOGETHER a FAIR PLAY nejen trénují, ale i závodí a žijou.