Zpravodajství ÚAMK - V Děčíně zářili Kolář a Herka z ÚAMK klubů - Archiv / 2015 / Články - AMK Hamry nad Sázavou - biketrial

Zpravodajství ÚAMK - V Děčíně zářili Kolář a Herka z ÚAMK klubů

Zvětšit

První závod Českého poháru v cyklotrialu vyhrál v sobotu v Děčíně Václav KolářÚAMK AMK Biketrial Blansko v kategorii Elite 20“. Na horských kolech třídy Elite 26“ dominoval David Herka z ÚAMK AMK Mladost Hodonín. Oba biketrialisté porazili soupeře včetně cyklotrialových specialistů rozdílem třídy.

Soutěž podle pravidel Mezinárodní cyklistické unie UCI zahrnovala dvě kvalifikační kola, v každém se šesti uměle postavenými sekcemi. Do finále postoupili pokaždé tři nejlepší. Pořadatelé nastavili jednotlivé překážky pro eliminaci tak, aby se všichni účastníci svezli. Ve finále to už ale byla, co se obtížnosti týká, jiná káva.